Bengálská kočka

Informace o plemeni, charakteristika, vzory a barvy, zdraví a pěče aneb vše co potřebujete vědět ...

Jaké jsou vlastnosti bengálského kotěte?

Bengálská kočka je malý zázrak přírody! Je to hybridní kočka, kříženec domácí kočky a asijského leoparda (Prionailurus Bengalensis), malá divoká kočka vyskytující se v Asii a konkrétněji v oblasti Bengálska. Výsledek této fúze je velkolepý: mini leopard s „divokým“ vzhledem asijského leoparda a „sladkým“ temperamentem kočky domácí! Právě na základě těchto dvou charakteristik jsme vybrali název naší chovatelské stanice Wild N Sweet Bengals. Níže najdete všechny informace o plemeni bengálské kočky, které potřebujete vědět!

Bengálská kočka – Původ plemene

Bylo to v roce 1963, kdy Američanka Jean S. Millová vytvořila tohoto křížence poprvé. Z tohoto křížení se zrodili první kříženci s názvem „F1“ (1. generace), poté „F2“ (2. generace), polodivoké kočky. Po 4. a 5. generaci byla bengálská kočka označována jako „domácí“. V našem programu vyrábíme 7. a 8. generaci po asijském leopardovi, což nám umožňuje vytvářet koťata, která jsou velmi přítulná a dobromyslná.

Trvalo několik let, než bylo plemeno bengálských koček uznáno Mezinárodní asociací koček (TICA), a teprve v roce 1985 se Jean S. Millová mohla zúčastnit své první výstavy koček. Úspěch byl okamžitý a dnes je toto plemeno populárnější než kdy jindy v celosvětovém měřítku!

Bengálská kočka – Srst

Jedna z prvních věcí, které si většina lidí všimne na postavě bengálské kočky, je její krásná srst, která napodobuje její předky. Skvrny, které lze vidět všude na jeho těle, jsou také známé jako rozety. Dodává kočce exotický vzhled. Když hladíte bengálskou kočku, je překvapivé vidět, jak jemná a hedvábná je její srst. Někdy můžeme na jeho těle vidět tenký, lesklý závoj, který vypadá jako zlatý prach, nazývaný „třpytky“.

Počínaje věkem 3 – 4 týdnů prochází bengálské kotě obdobím tzv. rozostřené srsti, díky čemuž je jeho srst a znaky méně kontrastní, a toto období může trvat 3 až 5 měsíců. Jedná se o přímé dědictví asijského leoparda, který jej používá k ukrytí mláďat levhartů před jejich predátory. Další důležitý bod: plemeno bengálské kočky není hypoalergenní navzdory tomu, co mnoho lidí tvrdí.

Na obrázku vidíme příklad chlupatého mláděte geparda.

Bengálská kočka – Vzory a barvy

Líbí se vám hnědá bengálská kočka? Počkejte, až uvidíte další možné barvy a vzory bengálské kočky. Mnohé jsou naprosto dechberoucí! Existují dokonce barvy a vzory, které napodobují sněžného leoparda, černého pantera a tradičního leoparda. Royal Bohemia se specializuje na vzácné a velkolepé barvy. Informace a fotografie na těchto stránkách jsou skutečným vizuálním potěšením.

Bengálská kočka – Délka věku a váha

Bengálka je považována za středně velkou až velkou kočku. Hmotnost dospělé bengálské kočky se pohybuje mezi 5 a 8 kilogrami pro samce a mezi 3 a 6 kilogrami pro samici. Jejich průměrná délka života je 14 až 16 let.

Vždy se snažíme zlepšovat charakteristiky bengálského kotěte

Jako chovatelé bengálských koček se vždy snažíme zlepšovat ve všech bodech. Cílem je co nejvíce se přiblížit standardům plemene a krásné barvě s kontrastními rozetami, pěknou splývavostí, divokou hlavou se silným svalnatým tělem, krátkou hedvábnou srstí a krátkým hustým ocasem atd.

Je zřejmé, že dokonalá kočka neexistuje. Ale neustále se snažíme tvořit takovou, která se co nejvíce přibližuje dokonalosti.

Royal Bohemia

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

E-mail
jakub@hrbek.nl
Telefon
+420 775 634 095