Bengálská kočka

Informace o plemeni, charakteristika, vzory a barvy, zdraví a pěče aneb vše co potřebujete vědět ...

Průvodce vzory a barvami bengálské kočky

Bengálská kočka je často uznávána pro svou krásnou skvrnitou srst podobnou jeho předkovi, asijské kočce leopardovi. Věděli jste ale, že bengálská kočka může mít jiné vzory srsti a širokou škálu barev? Začněme různými vzory …

Bengálská kočka Rozetová / Tečkovaná

Vzor bengálské kočky, který vidíme nejčastěji, je rozetový nebo skvrnitý. Abyste tyto dva odlišili, musíte se podívat na skvrny. Pokud jsou tvořeny víceméně jako uzavřené kruhy se světlejší barvou uprostřed, jedná se o rozety, šlo by tedy o rozetovou bengálskou kočku. U bengálské kočky skvrnité jsou skvrny snadno rozpoznatelné, protože jsou menší a pouze jednobarevné, tmavší než srst. V obou případech jsou možné různé tvary a velikosti. Různé tvary rozet lze nazvat kobliha, palačinka, zamračená, tlapka a hrot šípu. Bez ohledu na vzor může bengálská kočka s rozetami nebo skvrnami existovat ve všech různých možných barvách. Zde jsou nějaké příklady:

Rozetová

Tečkovaná

Bengálská kočka Mramorovaná

Podívejte se na divoký a exotický vzhled mramorové bengálské kočky. Mnoho lidí si myslí, že divoký vzhled má pouze rozetová bengálka … dokud neuvidí úžasnou mramorovou bengálskou kočku. Mramorový vzor se mezi narozením a prvním rokem života často stává stále krásnějším. Čím více kotě roste, tím více se vzor otevírá a odhaluje jeho barvy. Mramorová bengálská kočka se může narodit ve stejných barvách jako tečkovaný nebo rozetový vzor bengálské kočky.

Bengálská kočka – Barvy

Většina lidí viděla hnědou bengálskou kočku, když ji viděli poprvé. Ale existuje mnoho dalších barev. Bengálská kočka nabízí možnost napodobit srst tradičního leoparda, sněžného leoparda a dokonce i černého pantera! Můžeme také kombinovat různé barvy a vytvořit tak velkolepé bengálské kočky!

V chovatelské stanici Royal Bohemia jsou barvy skutečnou vášní. Objevte nebo znovu objevte všechny krásné barvy bengálských koček.

Royal Bohemia

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

E-mail
jakub@hrbek.nl
Telefon
+420 775 634 095