Bengálská kočka

Informace o plemeni, charakteristika, vzory a barvy, zdraví a pěče aneb vše co potřebujete vědět ...

Ve starověku byly kočky uctivány jako bohové, bengálky na to už nezapoměly.

Téměř každý souhlasí s tím, že bengálské kotě je opravdu roztomilé! Ale je pro vás osobnost bengálské kočky to pravé? Před přijetím bengálské kočky je lepší vědět více o temperamentu a osobnosti tohoto krásného plemene.

Proč má bengálská kočka jinou osobnost?

Bengálská kočka vznikla křížením kočky domácí a malého asijského leoparda. Tento malý leopard z džungle zanechal bengálské kočce několik povahových rysů. Ale nebojte se, bengálská kočka má opravdu přítulnou povahu!

Jaká je osobnost bengálské kočky?

Bengálská kočka má mimořádně inteligentní a aktivní osobnost. Od přírody je to lovec, který si rád hraje, šplhá a hřaduje vysoko. Velkou radost mu uděláte poskytnutím kočičího stromu a kočičího kola. Snadno ho naučíte spoustu věcí, třeba aportování míčku, a hned, jak ho zavoláte, se k vám vrhne.

Je skvělé žít s bengálskou kočkou, ale počítejte s tím, že s ní budete trávit čas. Bengálská kočka vyžaduje pozornost. Miluje nás a chce s námi trávit čas. A samozřejmě umí být ve své době zlomyslná! Ale tato malá stvoření jsou tak krásná a mají rozkošnou osobnost, která jim pomáhá velmi rychle odpustit.

Velmi přítulná, bude ležet na vašich nohách nebo vás bude následovat všude po domě. Osobnosti bengálské kočky propadnete mnohem více, než byste si kdy mysleli!

Jak se bengálská kočka snáší s dětmi a jinými zvířaty?

Bengálská kočka má ráda společnost dětí a jiných zvířat, dokonce i psů, protože jejich přítomnost vnáší do jejich života akci. Lidé, kteří nemají děti ani jiná zvířata, se rozhodnou pro dvě bengálky, aby se mohli bavit a hrát si spolu. Protože má bengálská kočka lovecký instinkt, neměla by být ponechána sama s malými zvířaty, jako jsou ptáci, morčata, křečci nebo malí králíci.

Mají všechny bengálské kočky dobrý charakter?

Odpověď je ne. Jejich charaktery a osobnostní rysy se budou lišit od jedné kočky ke druhé. Volba chovatele je nanejvýš důležitá, protože socializace kotěte provedená chovatelem během prvních týdnů života bude mít přímý vliv na budoucí temperament. Aby byla bengálská kočka laskavá a přítulná, musí být socializovaná a musí se o ni starat již od útlého věku. Koťata mají také často povahu svých rodičů, takže je důležité pečlivě vybírat chovné bengálské kočky, které mají pěkné povahy.

U Royal Bohemia je temperament prioritou. Naše bengálská koťata se rodí a rostou v srdci našeho obývacího pokoje. Věnujeme jim plno lásky a pozornosti po celý den! Jsou prostě rozkošná.

Chodí bengálská kočka ráda ven?

Ve skutečnosti to venku miluje! Oblíbenou činností bengálské kočky je pozorování a poslouchání ptáků, a to natolik, že budete muset bedlivě sledovat dveře a okna svého domu. Bengálské kočky by milovaly venkovní výběh nebo procházky na vodítku s postrojem.

Co si myslí bengálka?

 • Kde jsou moji služebníci? Ráda se bavím.
 • Akce, pusťte se do toho! Se mnou se nudit nebudete.
 • Miluji děti a všechna ostatní zvířata, protože přinášejí do mého života akci!
 • Chraňte ryby, ráda si s nimi hraji.
 • Mám ráda pohodlí; Zajímalo by mě, kde bych si mohl zdřímnout.
 • Do jaké neplechy se dnes můžu dostat.
 • Mám chuť si popovídat se svým pánem.
 • Potřebuji trochu lásky, s kým se mám mazlit
 • Je tam zakázáno chodit ... zajímalo by mě proč.
 • Ráda si hraji ve vodě.
 • Rychle najdu nejvyšší bod v domě, abych se tam mohla usadit.
 • Jsem velmi aktivní a někdy i v noci.
 • Co bych mohl udělat, abych svého pána rozesmál?

Royal Bohemia

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

E-mail
jakub@hrbek.nl
Telefon
+420 775 634 095